Ubrania na miarę
Bateman Ogden & Co Ltd


Postępująca standaryzacja i unifikacja wyrobów już dawno doprowadziła do tego,że oferowane nam produkty zatraciły wszelkie cechy indywidualne wyróżniające nas z bezosobowego tłumu. Koncentracja przemysłu oraz ciągła potrzeba obniżania kosztów produkcji uczyniła odzież bardzo tanią i dostępną dla każdego, ale niestety obniżyła jakość materiałów używanych do jej produkcji i kompletnie pozbawiła tożsamości.

Z tego powodu garnitur szyty na miarę to od lat symbol wielkiego prestiżu jego posiadacza, zaprojektowany i dopasowany do indywidualnych cech,upodobań ale także przeznaczenia,budowy anatomicznej jak i typu urody jego właściciela.

Cały proces tworzenia takiego ubioru,to sztuka,którą nabywa się po długich latach nieustannej pracy oraz korzystania z doświadczeń zdobytych przez innych rzemieślników w poprzednich pokoleniach.

Jak przebiega taki proces ?

Zaczyna się od rozmowy z zamawiającym na temat:
 • przeznaczenia ubrania
 • preferencji klienta
 • dyskretnie zwraca się uwagę na jego figurę oraz kolor włosów i karnację

  Posiadając powyższe informacje sugeruje się odpowiedni wybór tkaniny która w 50% zadecyduje o wyglądzie ubioru i satysfakcji klienta. W ubraniu na miarę tkanina musi być doskonałej jakości wyprodukowana przede wszystkim z naturalnych starannie wyselekcjonowanych włókien. Taką gwarancję dają tkaniny firmy Batman Ogden Co Ltd.

  Możemy wybrać sposród ok 1000 szt wzorów najlepszych gatunkowo wełen merynosowych w połączeniu z kaszmirem,moherem,trevirą oraz czystych kaszmirów. o skrętach od SUPER 100's do SUPER 180's.Wszystkie te tkaniny są specjalnie wykończone dzięki czemu posiadają doskonałe parametry użytkowe.
  Już sam wybór spośród 1000 wzorów tkanin daje nam pewność,że nasze ubranie będzie wyjątkowe i w połączeniu z innymi cechami nadanymi w czasie szycia na miarę,takimi jak fason i elementy wykończenia będzie niepowtarzalne tak jak właściciel który je nosi.  Kiedy dokonamy już wyboru tkaniny ustala się fason ubioru,
  gdzie należy uwzględnić figurę klienta oraz jego osobiste
  preferencje.Należy przy tym pamiętac,że ubranie szyte na miarę
  musi przede wszystkim bardzo dobrze układać się na naszej figurze.
  Dla figur prawidłowych we właściwym miejscu zaznaczona oraz
  podkreślona linia talii.Odpowiednia długość rękawa.Prawidłowo
  umiejscowione kieszenie oraz wiele innych szczegółów to norma
  w krawiectwie na miarę.
  Wreszcie dyskretne szczegóły podkreślające kunszt wykonania ubrania na miarę
  - odpinane rozporki w rękawach.
  - kontrastowy kolor dziurek i podszewki
  - guziki ręcznie przyszywane "na stopce" i "na krzyż"
  - dyskretnie wyhaftowany monogram lub imię i nazwisko klienta
  na wewnętrznej stronie ubrania.
  O ile wiodące marki odzieży konfekcyjnej należą do firm francuskich,niemieckich oraz włoskich,to najbardziej ekskluzywny rynek ubiorów wykonywanych na miarę od wieków pozostaje w rękach Brytyjczyków.

  Londyńska Savile Row nazywana również "ulicą krawców" to światowe centrum krawiectwa miarowego,tam właśnie "narzuca się" swoją wizję klasycznej mody męskiej reszcie globu. Zdecydowana większość tamtejszych zakładów krawieckich ma ponad 200 letnią historię.
  Gieves&Hawkes(1771),Davies&Son(1803),Henry Pool,Denman&Goddard(1797)Anderson&Sheppard i kilka innych.
  Savile Row ubiera królów,prezydentów,miliarderów,gwiazdy filmu.Ubrania zamawiają tu między innymi książe Karol,Michaił Gorbaczow,sułtan Brunei,Eric Clapton,Tony Blair,Hugo Grant a kiedyś również Ronald Regan oraz Michael Jackson i oczywiście ..... James Bond.
  Na Savile Row uczyli się też najbardziej awangardowi projektanci mody tacy jak Vivienne Westwood i niedawno zmarły Alexander McQueen /1969-2010/który "szył" m.in dla Victorii Beckham,Janet Jackson i Lady Ga-Gi.

  Tkaniny Batman Ogden Co Ltd. znajdują się w ofercie firm z Savile Row oraz wielu innych ekskluzywnych zakładów krawieckich na świecie,a w ubraniach szytych z tych materiałów możemy zobaczyć wiele sław światowego formatu jak chociażby byłego kierowcę rajdowego Austriaka Nika Laudę,członków rodziny królewskiej i wielu innych liderów polityki i biznesu.


  Index    O firmie    Tkaniny    Ubrania na miarę    Dystrybucja    Surowce    Kontakt