Tkaniny
Bateman Ogden & Co Ltd

 kliknij poniżej
 żeby zobaczyć część kolekcji


BATEMAN OGDEN CO LTD już od blisko 130 lat dostarcza swoje tkaniny najbardziej renomowanym i wymagającym klientom.
Obecnie dostępne są następujące kolekcje z których niektóre wzory można zobaczyć klikając na książki wzorów obok:

 • WESTMINSTER II - 80 wzorów wełen na garnitury,marynarki,spodnie oraz damskie kostiumy i żakiety o gramaturze 370-400 g/m, a więc grubsze,całoroczne.

 • GLANDALE LUXURY JACKETING - 50 wzorów pięknych angielskich krat na marynarki,koordynaty ale także na damskie kostiumy,żakiety i spódnice wszystkie tkaniny o gramaturze 280g/m i skręcie SUPER 100's

 • LUXURY WORSTED - najbardziej zróżnicowana kolekcja składająca się z 75 wzorów tkanin począwszy od pięknych,miękkich flanel na marynarki klubowe,tradycyjne gładkie garnitury,ale także na ubiory ceremonialne takie jak fraki,żakiety angielskie i surduty.
  Całość uzupełniona o tkaniny na ubrania całoroczne.
  Gramatury od 280 do 380g/m
  Skręty SUPER 120's,SUPER 130's oraz SUPER 150's mieszanki z kaszmirem oraz moherem.

 • TWIST - składająca się z 42 wzorów bardzo tradycyjna kolekcja na całodzienne ubrania o gramaturze 335/365g/m czysta 100% wełna.

 • YORKDALE - składająca się z 71 wzorów kolekcja tradycyjnych,klasycznych wełen na ubrania zarówno ceremonialne jak i biznesowe o gramaturze 380-400 g/m. W skład kolekcji wchodzą również wzory w wąskie paski tak zwana sztuczka z której szyje się spodnie do fraków angielskich oraz surdutów.

 • COATINGS - 14 wzorów doskonałej jakości wełen o gramaturze 650g/m z przeznaczeniam na płaszcze oraz kurtki.

 • SUPREME 130's WOOL CASHMERE - 38 wzorów mieszanki wełeny z kaszmirem o gramaturze 280g/m oraz skręcie SUPER 130's z przeznaczeniem na garnitury,marynarki,spodnie,kostiumy damskie,żakiety oraz spódnice.Ze względu na domieszkę kaszmiru tkanina bardzo delikatna i miękka.

 • GLENHUNT - 42 wzory wełen o gramaturze 500g/m w kraty,pepity oraz gładkie na typowo jesienno - zimowe marynarki,spodnie lub damskie żakiety,spódnice.Tkaniny o dużej ciepłochronności.

 • MOHAIR - 81 wzorów mieszanek wysokoskrętnej wełeny SUPER 100's z moherem w stosunku 70/30, 80/20 oraz 90/10 i gramaturach od 230 do 360g/m z przeznaczeniem na lekkie ubrania letnie jak i całoroczne te o większej gramaturze. W skład kolekcji wchodzi też 14 wzorów tkanin o składzie 55% treviry 31% wełny oraz 14% moheru.
  Trevira to sztuczne włókno bioaktywne zapobiegające tworzeniu się bakterii w warunkach ciepła i wilgoci.Stanowi idealne zabezpieczenie przeciwko alergiom oraz uczuleniom.

 • SUPER 140's ALL WOOL - 56 wzorów wełen o skręcie SUPER 140's i gramaturze 270g/m na garnitury,marynarki spodnie oraz damskie żakiety,kostiumy i spódnice.Tkaniny bardzo delikatne, miękkie a jednocześnie ciepłochronne.

 • PANCHE LUXURY ALL WOOL PANAMA - 62 wzory wełen o gramaturze 280g/m oraz skręcie SUPER 110's z przeznaczeniem na garnitury,marynarki,spodnie,kostiumy damskie,żakiety oraz spódnice. Ze względu na splot tropikowy i niską gramaturę polecane szczególnie na ubrania letnie,przewiewne.

 • SUPER 160's ALL WOOL - 67 wzorów wełen o gramaturze 250g/m oraz wysokim skręcie SUPER 160's dosonałe na ubrania męskie i damskie zarówno klasyczne jak i typowo wieczorowe. Wysoki skręt przędzy powoduje,że są lekkie,miękkie a równocześnie zachowują wysokie parametry jeśli chodzi o ciepłochronnośc oraz higroskopijność.

 • ROYAL PLUME LUXURY MERINO WOOL - 36 wzorów wełen o gramaturze 300g/m oraz skręcie SUPER 130's
  London Shrunk - to oryginalna nazwa specjalnego wykończenia tej tkaniny poprzez naprzemienne traktowanie jej gorącą i bardzo zimną wodą w celu zmniejszenia kurczliwości tkaniny po produkcji. Dzięki temu procesowi tkanina ma małą gniotliwość a mimo wszystko pozostaje bardzo miękka i lekka w dotyku.

 • SPECIALITY FABRICS SUPER 180's - 3 wzory w kolorze granat,grafit oraz czerń,gładkie bez żadnych wzorów.To najnowsza propozycja Batemana na najwyższej jakości ubrania wieczorowe,biznesowe i ceremonialne.Ze względu na bardzo wysoki skręt i doskonałą jakość przędzy posiadają przy gramaturze 275g/m dużą sprężystość oraz delikatny leciutki połysk.

 • SPECIALITY FABRICS PURE CASHMERE - 4 wzory w kolorach czerń,grafit,zieleń butelkowa oraz beż,gładkie bez żadnych wzorów.
  To czysty 100% kaszmir przeznaczony na płaszcze oraz kurtki.Wyjątkowo miękki oraz delikatny a jednocześnie bardzo ciepłochronny.
  To najdroższa tkanina w ofercie firmy Bateman.


  Index    O firmie    Tkaniny    Ubrania na miarę    Dystrybucja    Surowce    Kontakt