O firmie
Bateman Ogden & Co Ltd
Spółka Batman Ogden Co Ltd powstała w 1881 roku w Bradford w hrabstwie West Yorkshire, i zgodnie z wielowiekową angielską tradycją zajęła się : projektowaniem,produkcją oraz sprzedażą luksusowych tkanin.
Hrabstwo West Yorkshire to prężny ośrodek włókienniczy i od początków rewolucji przemysłowej w XVIII wieku właśnie w tym rejonie Anglii działają najlepsze tkalnie. Do roku 1960-go Bradford było centralnym osrodkiem światowego przemysłu włókienniczego. Do dnia dzisiejszego znajduje się tam giełda wełny.
Batman Ogden Co Ltd już od ponad 120 lat doskonali jakość,wzornictwo oraz współpracę z klientami, i to daje nam 100 procentową pewność,że otrzymamy wyjątkową i perfekcyjnie wykonaną tkaninę.
Przez pierwsze 70 lat,firma koncentrowała się głównie na sprzedaży tkanin na rynku Zjednoczonego Królestwa. Dopiero w 1952 roku rozpoczęto ekspansję na rynki światowe. Nawiązując do wieloletniej tradycji oraz doświadczenia przekazywanego kolejnym genaracjom warto podkreślić,że obecny prezes rozpoczął pracę w 1950 roku i do dnia dzisiejszego pracuje w pełnym wymiarze godzin, dzieląc się nabytą wiedzą z młodszym pokoleniem.
Taka strategia przynosi wymierne korzyści,gdyż firma nawet podczas obecnego kryzysu,trwającego od 2007 roku notuje rekordowe przychody.


Index    O firmie    Tkaniny    Ubrania na miarę    Dystrybucja    Surowce    Kontakt